Zawody Centralne

KLUCZ DOFINANSOWANIA ROCZNICOWYCH MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH 14, 15, 16 lat oraz JUNIORÓW 17-18 lat

(obowiązuję do 31.12.2023)

MIEJSCEPłatność KLUBPłatność ZAWODNIK
1 – 6100 %0 %
7 – 1275 %25 %
13 – 1850 %50 %
19 – 2425 %75 %
25 i niżej0 %100 %
* wartość kwoty % – obliczana od kosztu CAŁKOWITEGO MISTRZOSTW

* Wynik miejscowy zawodnika – najwyższe miejsce w starcie indywidualnym, zajęte podczas poprzednich Mistrzostw Polski. W przypadku nie wystartowania na poprzednich mistrzostwach, decyduje najwyższe miejsce indywidualne w aktualnym rankingu ogólnopolskim (swimrankings.net)

* Na całkowity koszt Mistrzostw dzielony na zawodnika 100 %

składają się:

• Pobyt zawodnika – stawka kwotowa za wybrany obiekt – zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu (najczęściej z Komunikatu PZP), przemnożona przez ilość dni pobytu (np. 180 zł x 3 dni = 540 zł)
  • Transport uczestników – kwota za wynajem autokaru, busa dzielona na ilość uczestników mistrzostw (np. 4400 zł : 16 os = 275 zł)
  • Pobyt obsługi 1 osoby obsługi tzn. np. kierowca, fizjoterapeuta, podzielony na ilość uczestników (np. 720 zł (pok 1 os) :16 os = 45 zł)
  • RAZEM przykład ( 540+275+45 = 860 zł)
  • Przykład wg klucza: 860 zł – 100% / 430 zł – 50% / 215 zł – 25%

UWAGA: Do kosztów Zawodnika NIE wliczamy

– jest to dodatkowy koszt klubu:

• pobytu trenera grupy (np. 720 zł)
  • całkowitej opłaty startowej (np. 75 zł 5 startów)
  • opłat parkingowych (np. 90 zł)
  • opłat za starty sztafetowe (np. 90 zł)
  • opłat za komunikaty zawodów (np. 65 zł)

Dopłaty, finansowania startów w MP pochodzą z dotacji, które klub otrzymuję na działalność statutową z Grantów Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego oraz z środków własnych (składek klubowych). Wysokość dofinansowań jest zależna od wsparcia podmiotów zewnętrznych i w każdym roku może ulec zmianie.

LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW:

O powołaniu kadry klubowej na Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców decyduje ranking ogólnopolski w kategorii OPEN, który jest analizowany przez przedstawiciela klubu z trenerem koordynatorem Grupy Centralnego Szkolenia – zawodnik zostaje powołany na w/w zawody oraz zostaje mu przedstawiony ew koszt dopłaty czy opłat za zawody.

ZAWODY MIĘDZYNARODOWE PZP:

Powołanie wg. zasad Polskiego Związku Pływackiego – Kadra Narodowa Juniorów PZP – zawodnik, trener otrzymują powołanie na zgrupowanie, zawody międzynarodowe.