Klub

  • O NAS:

Uczniowski Klub Sportowy „SMS GALICJA” został założony w czerwcu 2012 roku. Działa jako integralna jednostka Zespołu Szkół Ogólnokształcących MISTRZOSTWA SPORTOWEGO w Krakowie. Nadrzędnym celem naszych działań jest szkolenie dzieci i młodzieży w pływaniu, jednakże klub nie wyklucza wkrótce rozwoju innych dyscyplin sportowych.

Kadra trenerów i instruktorów pływania to znakomite połączenie mistrzowskiego doświadczenia (także zawodniczego) z młodym, pomysłowym i otwartym na innowacje gronem szkoleniowców.

Co roku nowa grupa zawodników zasila nasze szeregi, dzięki skrupulatnemu procesowi naboru do pierwszej i czwartej klasy szkoły podstawowej o profilu pływackim. Z roku na rok nasi zawodnicy przechodzą kolejne etapy szkolenia, zdobywając nową wiedzę, umiejętności, a co za tym idzie odnoszą sukcesy na arenach regionalnych i krajowych. Zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego to wielokrotni Mistrzowie Polski w swoich kategoriach wiekowych oraz zdobywcy laurów na imprezach rangi europejskiej i Światowej. Absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego niejednokrotnie byli reprezentantami Polski na Igrzyskach Olimpijskich.

Przez wiele lat we współpracy z klubem MKS Jordan Kraków, Szkoła Mistrzostwa Sportowego wyszkoliła i wychowała wielu znakomitych zawodników. Obecnie nadal kontynuujemy system szkolenia zawodników na najwyższym poziome, jednak od września 2012 roku jako osobny przyszkolny UKS „SMS GALICJA” Kraków.

Stan zawodników na styczeń 2022 roku to 227 pływaków od I klasy szkoły podstawowej do liceum