INFORMACJE KLUBOWE 1.04.2020

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Zawodnicy i wszyscy Sympatycy Naszego Klubu!

Sytuacja, w której się znaleźliśmy, w której znalazł się sport, nie tylko w naszym kraju, jest delikatnie mówiąc trudna :(. Jak wszyscy wiemy – my pływacy mamy szczególnie „pod górkę”, ponieważ żaden trening domowy, żaden trening na lądzie nie zastąpi nam naszego ukochanego pływania.

Wszyscy już bardzo tęsknimy za wodą, zwłaszcza że nikt nie wie i nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, jak długo to jeszcze potrwa, ale ćwiczyć trzeba, na tyle, ile jest to możliwe i w zakresie własnych możliwości. Pięknie to ujęła psycholog sportu Joanna Budzis na swojej stronie Steamline Leadership Academy (komentując nasz filmik): „To jest ten moment, kiedy zawodnicy trenują, bo chcą się doskonalić. Pozostają w cieniu ci, których jedyną motywacją jest prestiż bycia lepszym, medale i tytułu, a nie potrzeba własnego rozwoju. #motywacjaosiągnięć https://www.facebook.com/academystreamline/videos/219835259098121/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARAaPGZswwAJaGOzTY3mpEOHJgr-8ZmlwBHozfjDn-p3IBMRFv1lcIS5fQ7pLXGR8JXSUMiFkya6LXu1

ZDALNE TRENINGI – baza na stronie klubowej http://uksgalicja.pl/zdalne-treningi-materialy/

Nasi trenerzy pozostają w stałym kontakcie z zawodnikami na „grupach w komunikatorach”, organizują spotkania online, a wszyscy przesyłają materiały za pośrednictwem Dziennika Szkolnego „LIBRUS”.

Specjalnie dla Was, aby ułatwić zawodnikom dostęp do materiałów, treningów rozpisanych i zaplanowanych w „warunkach domowych”, utworzyliśmy na stronie klubowej specjalne miejsce: ZDALNE TRENINGI – http://uksgalicja.pl/zdalne-treningi-materialy/ . W tej zakładce tworzymy bazę materiałów do wykorzystania w treningu domowym. Jest ona podzielona na grupy i tematy, by zawodnikom było łatwiej odnaleźć materiały od swojego trenera. Będą tam zamieszczane zarówno materiały autorskie, jak i odnośniki czy linki kierujące do publicznych źródeł, które w tym czasie łatwo wykorzystać jako pomoc multimedialną (wszystko na użytek własny naszych zawodników). Zachęcamy do korzystania! Można oczywiście przeglądać wszystkie zakładki, nie sugerować się nazwami katalogów czy datami plików i używać zgodnie z zaleceniami trenerów i własnymi potrzebami. Baza na naszej stronie będzie codziennie powiększana i aktualizowana, a o nowinkach i ciekawostkach będziemy dodatkowo informować Państwa za pośrednictwem FB klubowego i szkolnego.

OBNIŻAMY SKŁADKĘ CZŁONKOWSKĄ o 50%

– od 1.04 do odwołania (na czas trwania pandemii)

Przy okazji zaistniałej sytuacji chcieliśmy, wyprzedzając niektóre pytania, poruszyć temat płatności „składki klubowej/członkowskiej”.

Mając na uwadze obecną sytuację postanowiliśmy OBNIŻYĆ SKŁADKĘ CZŁONKOWSKĄ o 50% dla wszystkich członków klubu (4 i starsi: z 120 zł na 60 zł, grupy 1-3: z 50 zł na 25 zł, zawodnicy którzy mieli zniżki z tytułu rodzeństwa czy klasy sportowej również o 50 %). Obowiązuje od 1.04.2020 do odwołania. Dodatkowo, jeśli któryś z Rodziców zawodników znalazłby się w naprawdę trudnej sytuacji finansowej w związku z pandemią koronawirusa (np. utrata pracy, czy dochodów…), prosimy o zwrócenie się indywidualnie do Zarządu klubu poprzez adres mailowy: biuro@uksgalicja.pl. Takie wnioski zostaną rozpatrzone indywidualnie.

SKŁADKA KLUBOWA – informacje dodatkowe

Prosimy również zrozumieć, że składka to podstawowe źródło utrzymania klubu typu UKS. To ona decyduje o jego istnieniu, dlatego chcieliśmy jeszcze raz wyjaśnić (choć temat był wielokrotnie poruszany na zebraniach z rodzicami i przedstawicielami klubowymi), czym jest składka klubowa. (Na szczęście zdecydowana większość członków to rozumie, za co dziękujemy):

  • Składka klubowa – to opłata członkowska (miesięczna SKŁADKA) na działalność klubową, STATUTOWĄ Naszego, jaki i każdego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej, jakim jesteśmy. To opłata za przynależność do klubu. To NIE JEST OPŁATA ZA ZAJĘCIA (jak niektóre osoby to mylnie rozumieją) – gdyby tak było, byłaby to kwota ustalona za zajęcia albo za daną ilość zajęć w danym czasie (taka forma na pewno nie byłaby korzystna, bo wiemy, ile kosztują zajęcia pływania na rynku)
  • Składka członkowska obowiązuje każdego członka zwyczajnego/zawodnika, zgodnie ze statutem Naszego klubu przez cały rok (12 m-cy) zgodnie z postanowieniami Zarządu w wysokości (tu szczegóły): http://uksgalicja.pl/strefa-info/skladki-klubowe/
  • Szczegółowe informacje na temat składek i wydatków w klubie znajdują się w załączniku poniżej.

UWAGI: Dotarła do nas informacja, że ktoś zapytał, dlaczego nie organizujemy zajęć na pływalni np. po 3-4 zawodników, na tury  i dlaczego zamknęliśmy szkołę i basen. Proszę Państwa, my również bardzo chcielibyśmy pływać i trenować normalnie !!! Jednak, jak Wszyscy (może prawie wszyscy) wiedzą, decyzji o zamknięciu  WSZYSTKIEGO co związane ze sportem i pływaniem nie podejmuje Klub i w takiej samej sytuacji jest nie tylko Polska, ale i cała Europa.

W dzisiejszej sytuacji zdrowie stało się priorytetem, dlatego Wszystkim życzymy dużo zdrowia i pozytywnych myśli w tym trudnym czasie.

Z wyrazami szacunku i ze sportowym pozdrowieniem

/ Zarząd UKS „SMS GALICJA”