Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów – Bijemy Rekordy

Końcówka roku do doskonały moment żeby powalczyć o nowe rekordy życiowe, o to by na koniec roku zapisać swoje najlepsze osiągnięcie jak najwyżej na listach rankingowych swojej grupy treningowej, klubu, województwa czy kraju. Właśnie o takie rekordy walczyli Nasi podopieczni na koniec 2017 podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów w Olsztynie oraz zawodów pt.: „Bijemy Rekordy Puchar Prezesa MOZP” w Bochni.

  1. Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – 15-18.12.2016 – Olsztyn

Na Seniorskich Mistrzostwach Nasz Klub reprezentowali zawodnicy, którzy w rankingu ogólnopolskim w kategorii open – zajmowali najwyższe miejsca (1-20) w Polsce, i choć to nadal młodzi zawodnicy z kategorii Juniorskiech, zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobywając wysokie miejsca, walcząc w finałach z najstarszymi i najlepszymi zawodnikami w Polsce. Zawodnicy UKS „SMS Galicja” rozwijają się z roku na rok plasując się coraz wyżej w rankingu open. W porównaniu do roku ubiegłego gdzie pływali w seniorskich finałach B, tym razem zanotowali pierwsze występy w ścisłych finałach pokonując drogę przez eliminacje i półfinały:

  • Marcin Goraj – 2001 – Marcin dwukrotnie poprawiał Rekord Polski 15-latków w konkurencji 100 m stylem motylkowym i  na 200 m stylem grzbietowym, śrubując swoje wyniki do poziomu 53,98 (100 m  motylkowy) i 1:59,30 (200 m grzbietowy). Nasz As jako pierwszy 15-latek w historii naszego kraju popłynął poniżej 54 sekund setkę motylem. Na uwagę zasługuję jeszcze fakt, że w tej konkurencji pływał w seniorskim finale zajmując ostatecznie wysokie 9 miejsce oraz swoim wynikiem zajmuje czołowe miejsce w rankingu europejskim 15-latków! Ponadto Marcin zajął 12 miejsce na 100 m stylem grzbietowym (półfinał) i 16 miejsce na 50 m stylem motylkowym (półfinał).
  • Laura Pogorzelska – 2001 – Laura dwukrotnie uczestniczyła w wyścigach półfinałowych, na 100 m stylem grzbietowym (15 miejsce) oraz na 50 m stylem grzbietowym (13 miejsce). Ponadto Laura śrubując swoje rekordy życiowe osiągnęła wynik dający I klasę sportową.
  • Paweł Szczepaniak – 1999 – Paweł dwukrotnie walczył w półfinałach osiągając 16 miejsce na 50 m stylem klasycznym i 18 miejsce na 100 m stylem klasycznym.
  • Karolina Cholewa – 2001 – wywalczyła miejsce 16, pływając w Finale B konkurencji 200 m stylem klasycznym.
  • Michał Balicki – 2000 – wystąpił w finale B na 200 m stylem grzbietowym, zajmując 18 miejsce.
  • Julia Świstuń – 2000 – startowała w półfinale na 50  stylem dowolnym, zajmując miejsce 17.

2. Zawody pt. „Bijemy Rekordy Puchar Prezesa MOZP” – 17.12.2016 – Bochnia

Podczas zawodów w Bochni Nasi Zawodnicy również wypadli rekordowo zdobywając we wszystkich kategoriach wiekowych 31 medali (10 złotych, 13 srebrnych i 8 brązowych) – co dało 2 miejsce w klasyfikacji medalowej i drużynowej (31 zgłoszonych drużyn). Klasyfikacja indywidualna prowadzona była na podstawie punktacji Rudolpha w każdej konkurencji. Najwyżej w punktacji za sumę startów w jednej konkurencji stylowej znaleźli się: Martyna Piotrowicz – 3 miejsce (styl grzbietowy), Śmietana Karolina – 3 miejsce (styl motylkowy), Filip Lewicki – 3 miejsce (styl zmienny).

Prowadzona była również klasyfikacja najlepszych sztafet- zespołów w rywalizacji drużynowej sztafet – w tym zestawieniu UKS SMS GALICJA otrzymał puchar dla najlepszych drużyn sztafetowych (1 miejsce) w kategoriach: 11-12 lat, 13-14 lat i 15-16 lat, natomiast w kategorii 17 lat i starsi byliśmy drudzy.

Największą ozdobą zawodów, jak przystało na imprezę Bijemy Rekordy były 2 rekordy okręgu Małopolskiego w wykonaniu naszych zawodników, którzy ustanowili te rekordowy wyniki w sztafecie 4 x 50 zmiennym mix (14 lat – 2 ag, w składzie: Wiktoria Król, Bartosz Pniak, Kinga Widurska, Jakub Pająk) oraz 4 x 50 dowolnym mix (15 lat – 3 ag w składzie: Bogdan Astashev, Karol Batko, Magdalena Serafin, Andrea Litwin).

SERDECZNE GRATULACJE DLA ZAWODNIKÓW I TRENERÓW