Puchar Wszechstronności Stylowej – Oświęcim, Sucha Beskidzka 11.10 i 12.10.2014

ZACZĘŁO SIĘ NA DOBRE !!! … 1 września, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wystartowłą nowy sezon pływacki 2014/2015. Po póltora miesięcznej pracy treningowej przyszedł czas na pierwszy sprawdzian formy po wakacyjnej przerwie, sprawdzian niełatwy, bo pierwsze zmagania pływackie to „Grand Prix Małopolski runda I ” – Oświęcim, dla zawodników 13-lat i starszych oraz zawody w Suchej Beskidzkiej dla zawodników 11-12 letnich, obydwie imrezy pod nazwą „PUCHAR WSZECHSTRONNOŚCI STYLOWEJ”, czyli rywalizacja we wszystkich stylach pływackich dla każdego zawodnika.

Najstarsi zmierzyli się z prawdziwym maratonem – zawody trwały ponad 12 godzin. Każdy zawodnik, aby mógł być klasyfikowany w końcowej punktacji musiał wystartować w 5 konkurencjach: 100 m stylem motylkowym, 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym i 400 m stylem zmiennym (200 m zawodnicy 13-letni).

W całodniowej rywalizacji nosi zawodnicy spisali się na medal, niektórzy dosłownie wygrywając zdecydowanie klasyfikację klubową 13-latków oraz zajmując drugie lokaty w zestawieniu druzynowym zawodników 14 i 15 – lenich. Dodatkowo Magdalena Serafin z 1ag (2001) zajęła 3 miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę z sumy 5 startów, natomiast chłopcy 13-letni nie dali szans rywalom zajmując całe podium, odpowiednio: Marcin Goraj (pierwsze miejsce), Karol Batko (drugie miejsce) i Łukasz Woźniak (trzecie miejsce).

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

– GALERIA ZDJĘĆ Z ZAWODÓW – nasi zawodnicy (fot. z megatiming.pl oraz własne)

– KOMPLET WYNIKÓW

– PEŁNA GALERIA Z ZAWODÓW (fot. z megatiming.pl)

– NAJLEPSI ZAWODNICY

– NAJLEPSZE ZAWODNICZKI

– KLASYFIKACJA KLUBOWA 

(M.M.)

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

W niedziele 12.10.2014 kiedy starsi koledzy odpoczywali po Grand Prix w Oświęcimiu 12 i 11 latkowie rywalizowali z Pucharze Wszechstronności Stylowej w Suchej Beskidzkiej, a 10 latkowie i młodsi w Pucharze Sokoła Myślenice.
Po sobotnich sukcesach niedziela dla naszych zawodników była równie udana. 11 i 12 latkowie zwyciężyli w klasyfikacji generalnej klubów. Indywidualnie w klasyfikacji punktowej na podium stanęli Jan Dybowski oraz Emilia Klimczyk zajmując 2 miejsce wśród 11-latków oraz Wiktoria Król 3 miejsce wśród 13-latków. Pierwsze zawody w nowym sezonie obfitowały w dobre rezultaty poparte wieloma wartościowymi rekordami życiowymi.
W Myślenicach swoje pierwsze starty przeżywali zawodnicy klasy czwartej i młodsi zdobywając dwa medale: Bartłomiej Sowa brązowy na 25m stylem grzbietowym oraz Martyna Piotrowicz złoty w tej samej konkurencji.
Dopiero się rozkręcamy!
Zdjęcia p. Monika Dybowska – dziękujemy !

– WYNIKI SUCHA BESKIDZKA

– WYNIKI MYśLENICE

– GALRIA ZDJĘĆ SUCHA BESKIDZKA

– GALERIA ZDJĘĆ MYŚLENICE

(P.F.)