PODSUMOWANIE Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 2016

1) Zimowe Mistrzostwa Polski 15-lat 4-6.03. – Gorzów Wlkp.:
Zawodnicy z rocznika 2001-klasa 2 ag (19 pływaków, trener: Michał Majerski) zrobili to po raz 3 z rzędu !!! Wygrali klasyfikację medalową Mistrzostw Polski (142 kluby i 571 zawodników) zdobywając 10 medali: 6 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe ! Zajmowali 19 razy miejsce w FINAŁACH A i 27 razy w FINAŁACH B !

Największy udział w dorobku medalowym tego rocznika miał tradycyjnie Marcin Goraj zdobywając 4-krotnie tytuł Mistrza Polski (100 motyl, 50 motyl, 100 grzbiet i 100 zmienny) oraz srebro (200 grzbiet) ! 3 brązowe medale wywalczyły dziewczęta: Laura Pogorzelska (200 grzbiet i 100 grzbiet) oraz Karolina Cholewa (200 klasyk) ! Na zakończenie mistrzostw w niezwykle emocjonujących wyścigach zarówno sztafeta dziewcząt, jak i chłopców w konkurencji 4 x 100 zmiennym (dz: Pogorzelska, Cholewa K., Śmietana K., Serafin M. i ch: Dudzik, Woźniak, Goraj, Batko) obroniły tytuły Mistrza Polski zajmując miejsce na NAJWYŻSZYM stopniu podium ! Świetnie zaprezentowała się również pozostała część drużyny, ponieważ ilość zajętych miejsc w finałach A i B, na punktowanych miejscach (1-20) pozwoliła naszej ekipie zająć 2 lokatę wśród wszystkich 142 klubów, w zestawieniu punktacji drużynowej mistrzostw ! Szczegółowe wyniki i zestawienia znajdziecie w linkach na naszej stronie.

2) Zimowe Mistrzostwa Polski 14-lat 4-6.03. – Olsztyn:
Wystartowało 624 zawodników z 146 klubów ! Nasza ekipa liczyła 13 pływaków. Zawodnicy z rocznika 2002-klasa 1 ag (trener Piotr Fortuński) swój pierwszy start na Mistrzostwach Polski zakończyli z 3 startami w FINAŁACH A (miejsca 1-10) i 9 startami w FINAŁACH B (miejsca 11-20). Wyróżniającą zawodniczką w naszej ekipie była Wiktoria Król, która zajęła 10 miejsce w wymagającej konkurencji 400 zmiennym oraz wygrała Finał B na 200 zmiennym zajmując 11 miejsce w Polsce.

3) Zimowe Mistrzostwa Polski 16-lat 11-13.03. – Gliwice:
Wystartowało 422 zawodników z 129 klubów ! Nasza ekipa: 7 pływaków z 3 ag (trener: Jerzy Pieszczyński). Podczas tych Mistrzostw reprezentanci Galicji 13 razy startowali w popołudniowych finałach: 2 razy w Finałach A i 11 razy w Finałach B. Najwyższe miejsce wywalczył Michał Balicki, który w finale 200 m oraz 100 m stylem grzbietowym był 9.

4) Zimowe Mistrzostwa Polski 17-18 lat 11-13.03. – Lublin:
Wystartowało 402 zawodników z 130 klubów ! Nasza ekipa: 8 pływaków z Grupy Centralnej 17 lat. To pierwsze mistrzostwa w kategorii łączonej 17-18 lat, gdzie nasi zawodnicy musieli rywalizować o miejsca z rok starszymi od siebie. Swoje starty zakończyli pływając 10 razy w popołudniowych finałach: 2 razy Finał A i 8 razy Finał B. Najwyższą lokatę wywalczył Paweł Szczepaniak na 100 m stylem klasycznym zajmując 7 miejsce (w swoim roczniku byłby 3!).

WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH WALCZĄCYCH !!!