Obfity Weekend dla Naszych Klubowiczów

Miniony weekend okazała się bardzo obfity w wydarzenia z udziałem naszych klubowiczów. „Zawody Krajów Europy Środkowej” w Koszycach, „Sobota Pływacka runda III” w Krakowie oraz „Jubileusz 90-lecia Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego” – o tych wydarzeniach więcej poniżej…

1.Zawody Krajów Europy Środkowej z udziałem reprezentacji Polski, Węgier, Słowacji, Czech, Rumuni, Słowenii, Bośni i Hercegowiny i Serbii – 10-11.12.2016 KOSZYCE (SVK)

„Rzutem na taśmę” reprezentant Naszego Klubu – 15-letni Marcin Goraj został powołany na Wielomecz Pływacki, który odbył się na Słowacji. Marcin zastąpił w ostatniej chwili swojego starszego kolegę, który ze względów zdrowotnych nie mógł pojechać na zawody. Rywalizacja toczyła się pod dyktando męskiej części drużyny Polski, a Marcin Goraj godnie reprezentował swój kraj startując w konkurencji 100 m stylem motylkowym, sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym (motyl) oraz w dwóch konkurencjach PK – 100 i 200 m stylem grzbietowym.

Marcin zdobył dwa medale:

złoty – w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym, wraz z kolegami zdecydowanie wygrali wyścig

srebrny – w konkurencji 100 m stylem motylkowym – poprawił swój rekord życiowy, ustanawiając NOWY REKORD POLSKI w tej konkurencji!

2.Sobota Pływacka runda III – 10.12.2016 Kraków (Wisła).

W sobotę na pływalni „Wisły Kraków” odbyła się kolejna runda zawodów z cyklu Sobota Pływacka. Jak zwykle z bardzo dobrej strony zaprezentowała się nasza ekipa – klasy pływackie szkoły podstawowej – 4c, 5c i 6c. Łącznie pływacy Naszego klubu wywalczyli 46 medali (20 złotych, 16 srebrnych i 10 brązowych) a w klasyfikacji punktowej 10-lat zdobyli – 1 miejsce, 11-latki – 2 miejsce i 12-latki – również 1 miejsce. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika, za sumę punktów wielobojowych z dwóch konkurencji 1 miejsce wywalczyła – Oliwia Zawodny (11-lat) oraz Bartosz Bryg (12-lat), 2 miejsce zajęli – Szczepan Rydzewski (10-lat), Jakub Gościński (11-lat), Kacper Stanek (12-lat), natomiast na 3 miejscu podium znaleźli się – Mateusz Hańderek (10-lat), Maciej Kłaput (12-lat).

Jubileusz 90-lecia Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

10 grudnia 2016, w sali Wydziału Zarządzania AGH w Krakowie odbyła się uroczystość w ramach obchodów „Roku Jubileuszowego 90-lecia powstania Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego”. W spotkaniu uczestniczyli trenerzy, działacze i ludzie związani z małopolskim pływaniem. Po wstępie Prezesa MOZP, została przedstawiona historia Związku wraz z wykazem osiągnięć w sporcie pływackim na przestrzeni 90 lat działalności. W końcowej części uroczystości zostały wręczone wyróżnienia, które trafiły również do Nas i Naszych ludzi: