Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików I runda – Kraków

23-24.03.2013r. w Naszej Szkole odbyła się pierwsza runda Drużynowych Mistrzostw Województw, które są w dwóch edycjach najważniejszym startem sezonu dla zawodników 12-13 letnich. Nasi zawodnicy u siebie byli bezkonkurencyjni, zdominowali rywalizację drużyn pewnie wygrywając punktację dla najlepszego zespołu zawodów.

Jako podsumowanie startów drużyny i zawodników poniżej artykuł, który pojawił się w Dzienniku Polskim (Kraków) podsumowujący małopolską rywalizację. Zapraszamy również do galerii zdjęć z zawodów i przeglądnięcia szczegółowych wyników rywalizacji. Sporządzono też ranking ogólnopolski (na razie nieoficjalny), w którym nasza drużyna 12-latków zajmuję wysokie 3 miejsce w Polsce.

  • Artykuł – Dziennik Polski (Kraków): 

    „Aż 51 medali dla Galicji”

„PŁYWANIE. UKS SMS Galicja Kraków zdominował rywalizację w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się pod Wawelem. W zmaganiach na 25-metrowym basenie zdobył aż 51 medali i triumfował w punktacji drużynowej 12- i 13-latków.radosc

Wśród 12-latków klub ten sięgnął po aż 33 medale (11 złotych, 7 srebrnych i 15 brązowych). Najlepszym pływakiem w punktacji tej kategorii został Marcin Goraj, który indywidualnie zdobył 4 złote krążki (na 100 i 400 m st. dow., 100 m mot. i 200 zm.). W gronie multimedalistek znalazły się też: 2. w punktacji Karolina Mucha (złoto na 200 m zm. i 3 srebra) oraz 3. Laura Pogorzelska (srebro i trzy brązy). „Tylko” dwa krążki, ale oba z najcenniejszego kruszcu, wywalczyła Oliwia Rolnicka (100 i 200 m klas.).

W gronie 13-latków z Galicji brylował Norbert Barczyk, który triumfował w punktacji (wygrał na 100 m mot. i dow., 200 zm. oraz był 2. na 400 m dow.). Wśród dziewcząt w klasyfikacji Nadia Lechowicz była 2. (4 medale, w tym złoty na 400 m dow.), a wygrała Marta Sikora (Jasień Sucha Beskidzka). Do tego krakowski klub dołożył zwycięstwa w trzech z czterech sztafet, a zdarzało się, że na podium stawały dwa jego zespoły.

Z dobrej strony pokazała się też Korona Kraków. W gronie 12-latków była 3. klubem (8 medali: 5-2-1). Najlepszą zawodniczką została Daria Nita, która zwyciężyła w czterech konkurencjach (100 i 400 m dow., 100 i 200 m grzb.). W 13-latkach Korona uplasowała się na 4. miejscu (11 medali: 2-2-7), a najczęściej, 4-krotnie, na podium indywidualnie stawała Joanna Żylska (wygrała na 100 m grzb., do tego raz był 2., dwa razy 3.).

Z innych klubów z naszego regionu brązowy medal zdobył Paweł Kudela na 100 m klas. 13-latków z Fali Niepołomice.

(ART)