Historyczne osiągnięcie zawodników Naszego Klubu !

Nowy Rok zaczynamy od podsumowania Zimowy Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbyły się 19-22.12.2017 na nowym, pięknym obiekcie w  Łodzi …

Jeszcze nigdy w  historii istnienia naszego klubu (od 2012 roku) żaden młody zawodnik nie uplasował się tak wysoko podczas MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW i Młodzieżowców. W Łodzi od samego początku zawodów doskonale spisywali się w stylu motylkowym Marcin Goraj (2001) i Jakub Majerski (2000). Nasi Juniorzy wygrali eliminacje 100 m stylem motylkowym pierwszego dnia śrubując swoje rekordy życiowe do czasów: odpowiednio 52,46 i 52,90 !!!  Po południu pewnie zakwalifikowali się do ścisłego finału (Jakub jeszcze poprawił czas do 52,66), by następnie drugiego dnia w świetnym stylu zaprezentować się w finale 100 m stylem motylkowym z najlepszymi delfinistami w kraju. Ostatecznie Marcin Goraj zakończył zmagania w finale na 4 miejscu, kolejny raz poprawiając rekord życiowy do czasu 52,15 – do Seniorskiego Medalu zabrakło równo 0,20 sek !!!, jednak jest to wynik lepszy od rekordu Małopolski 16, 17 i 18 lat oraz 2 wynik w historii rekordów Naszej Szkoły !!! Jakub Majerski dopłynął na 5 pozycji tuż za Marcinem, tym samym potwierdzając świetne wyniki zawodników naszego klubu w tej konkurencji.

Równie dobrze chłopaki zaprezentowali się w wyścigu 50 m stylem motylkowym: Jakub Majerski poprawił swoja życiówkę do czasu 24,42 kończąc rywalizację na 16 miejscu w półfinale, natomiast Marcin Goraj wywalczył miejsce w finale, kończąc wyścig na 8 miejscu, za to z Nowym Rekordem Życiowym 23,80, który jest NOWYM REKORDEM POLSKI zawodników 16- letnich, oraz Rekordem Okręgu Małopolskiego w kategorii Senior (OPEN), oraz najlepszym osiągnięciem w historii naszej szkoły !!!

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również pozostała część drużyny, która pojechała do Łodzi. Laura Pogorzelska w ostatni dzień Mistrzostw pływała dystans 50 m stylem grzbietowym AŻ 5-KROTNIE ! za każdym razem lepiej od swojego starego rekordu życiowego (rano eliminacje, po południu półfinał, następnie przyszło jej walczyć w repasażu do finału, który zwyciężyła, po chwili wyścig finałowy, by na koniec dnia popłynąć z koleżankami w sztafecie na pierwszej zmianie). Finalnie Laura ten dystans zakończyła na 10 miejscu w seniorskiej stawce z nowym rekordem życiowym. Laura wywalczyła jeszcze start w finale B 200 m stylem grzbietowym (12 miejsce) i półfinale na 100 m stylem grzbietowym (14 miejsce). Do popołudniowych sesji zakwalifikowali się jeszcze Paweł Szczepaniak na 50 klasycznym (rekord życiowy, miejsce 17, półfinał), Jakub Majerski na 100 m stylem grzbietowym (półfinał, 14 miejsce rekord życiowy) i Aleksandra Tasak najmłodsza z drużyny (finał B na 200 m stylem motylkowym, z nowym rekordem życiowym). Warto również podkreślić iż zespoły sztafetowe naszego klubu zostały sklasyfikowane w pierwszej (finałowej 10), co również zasługuje na wyróżnienie w zestawieniu z zawodnikami w kategorii wiekowej OPEN. W finałowych sztafetach pływali: 4 x 50 m stylem zmiennym kobiet w składzie: (Laura Pogorzelska, Katarzyna Durczyńska, Julia Świstuń, Emilia Kowal) i 4 x 100 m stylem zmiennym  mężczyzn w składzie: (Michał Balicki, Paweł Szczepaniak,Jakub Majerski Marcin Goraj).

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom !!!