Grand Prix Małopolski runda II – Kraków

16.02.2013 odbyła się druga runda zawodów z cyklu: „Grand Prix Małopolski”. Wspólnie z ZSOMS Kraków, byliśmy Gospodarzami tej rywalizacji. Zapraszamy do  obejrzenia relacji VIDEO, i galerii zdjęć z zawodów!

• relacja VIDEO autorstwa Joanny Kwatery – reporterki Lifesport.pl:

Na słupkach startowych do rywalizacji przystąpiło blisko 300 zawodników, z 34 klubów. W rywalizacji nie zabrakło reprezentantów Polski w kategoriach wiekowych 14 lat i starsi, co sprawiło, że poziom konkurencji był bardzo wysoki. W roli gospodarzy imprezy wystąpili zawodnicy na co dzień trenujący w krakowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego oraz zawodnicy  Uczniowskiego Klubu Sportowego „SMS Galicja” Kraków.

W porównaniu z pierwszą rundą GPM w Piekarach, tutaj padło wiele mocniejszych i wartościowszych rezultatów. Wynika to z okresu treningowego w jakim znajduję się większość czołowych zawodników, przygotowujących się do rocznikowych Zimowych Mistrzostw Polski.

W gronie 14-latków dwa wyścigi wygrał Paweł Szczepaniak – 50 klasykiem (0:33,74) i 100 klasykiem (1:12,31), który był 5 w rankingu, i zajął 2 miejsce na 200 zmiennym; Oskar Cempel – wygrał na 50 motylkiem (0:29,30) i 2 miejsce na 100 dowolnym; Dominik Koziara – wygrał na 100 grzbietowym (1:05,65) i 2 miejsce na 100 dowolnym; Angelika Rogowska – wygrała na 50 motylkiem (0:33,10) i 2 miejsce na 200 grzbietowym; Warjan Karolina – wygrała na 100 grzbietowym (1:13,49); Żukowska Natalia – wygrała na 100 dowolnym (1:05,68); Kolanowski Wiktor – 2 miejsce na 100 zmiennym; Niemiec Adrianna – 2 miejsce na 100 dowolnym i 50 motyl; Piętka Marcin – 2 miejsce na 50 i 100 klasycznym; Podwika Kamil – 2 miejsce na 100 grzbietowym; Pępek Tomasz – 3 miejsce na 50 klasycznym; Stępień Marek – 3 miejsce na 100 zmiennym

Wśród 15-latków najlepsze wyniki uzyskali: Wanda Kurowska wygrała 200 grzbietowym (2:18,89) i była druga w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę; Lesiak Agnieszka – 2 miejsce na 50 motylkowym; Mielczarek Anna – 2 miejsce na 100 dowolnym; Mrugalski Kamil – 2 miejsce na 50 motylkowym; Pisznot Małgorzata – 2 miejsce na 100 zmiennym; Romański Bartłomiej – 2 miejsce na 100 klasycznym i 100 dowolnym; Sawera Krystian – 2 miejsce na 200 motyl i 100 zmiennym; Staniszewski Michał – 2 miejsce na  50 klasycznym; Radoń Sonia – 3 miejsce na 200 dowolnym; Teul Patrycja – 3 miejsce na 100 zmiennym; Wątor Karolina – 3 miejsce na 200 motylkowym.

Najlepszymi zawodnikami (suma punktów z dwóch startów) zostali: w kategorii 16 lat i starsi – Diana Sokołowska (zawodniczka SMS Kraków, uczestniczka olimpiady w Londynie, wygrała 800 i 100 dowolnym) i  Klich Kacper (AZS AWF Katowice); w kategorii 15 lat – Mendyk Adrianna (SMS Oświęcim) i Hojda Bartłomiej (Unia Oświęcim); w kategorii 14 lat – Leszczyńska Klaudia Julia (Fala Niepołomice) i Wasiuk Jakub (SMS Oświęcim).

Pucharami udekorowano najlepsze drużyny za sumę punktów : UKP Unia Oświęcim (1 miejsce – 16 lat i starsi i 15lat); UKS SMS Galicja (1 miejsce – 14lat, 2 miejsce- 15 lat).