Grand Prix Małopolski II w naszej szkole i o włos od Rekordu Polski

W ubiegłym tygodniu, mury naszej szkoły (pływalnia ZSOMS) gościły ponad 240 zawodników z całej małopolski, podczas zawodów Grand Prix Małopolski II. 0,08 sek. zabrakło Marcinowi Gorajowi (1:00,44), z klasy 1ag do pobicia Rekordu Polski 13-latków, w konkurencji 100m stylem grzbietowym. Właścicielem najlepszego wyniku w kraju od 5 lat jest również nasz uczeń Dominik Ciężkowski – 1:00,36. Do końca roku 2014 pozostało Marcinowi jeszcze 2-3 próby na ustanowienie nowego rekordu. Trzymamy kciuki !!!

Podczas zawodów startowali zawodnicy z klas 1-3 gimanazjum i 1-3 liceum (kategorie wiekowe 14 lat i starsi). W klasyfikacji klubowej zawodnicy szkolnego UKS „SMS Galicja” zwyciężyli w punktacji 13-latków oraz zajęli druga lokatę w punktacji zawodników 14-15 lat.

– PUNKTACJA DRUŻYNOWA – szczegóły (link)

Zawodnicy UKS „SMS Galicja” w sumie zdobyli 56 medali (najwięcej ze wszystkich zespołów) odpowiednio 22 złote, 21 srebrne i 13 brązowych.

– SZCZEGÓŁOWE WYNIKI KONKURENCJI, ZESTAWIENIA (link)

Oprócz wysokiego poziomu sportowego możemy się pochwalić równie profesjonalną strona organizacyjna zawodów, a to dzięki zaangażowaniu trenerów i nieocenionej pomocy SUPER MAM z klas pływackich, które przygotowały pyszny, słodki poczęstunek. WszystkimWIELKIE DZIĘKI !!!

– GALERIA ZDJĘĆ z ZAWODÓW (z portalu megatiming.pl) (link)

(M.M.)