Sobota Pływacka – FINAŁ – DWA REKORDY OKRĘGU!!!

Zawodnicy z rocznika 1999 (klasa 1ag) i 2000 (klasa 6c) w wyścigach sztafetowych 4 x 50 stylem dowolnym – mężczyzn, uzyskali rezultaty lepsze od REKORDU OKRĘGU MAŁOPOLSKIEGO 13 lat i 12 lat!

„Sobota pływacka” Runda IV pełna emocji! Pod taką nazwa, po zawodach 1.12.2012r., na krakowskiej AWF można było odnaleźć artykuł o zawodach na portalu lifesport.pl. To wspaniała inicjatywa, dzięki której nasza dyscyplina nabiera rozgłosu i atrakcyjności. Mało tego! Oprócz fachowej relacji z zawodów na powyższym portalu można znaleźć również film – relacje video zmontowana z Soboty Pływackiej z podwodnymi ujęciami – dzięki innowacyjnej konstrukcji obiektu. Artykuł i link do video poniżej:

Autor: Joanna Kwatera; Źródło: portal – lifesport.pl

Młodzi pływacy uzyskiwali bardzo wartościowe rezultaty…

W dniu 1 grudnia 2012 odbyła się w Krakowie czwarta runda zawodów pływackich z cyklu „Sobota pływacka”. Gospodarzem zawodów była kryta pływalnia krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, która przygotowała zawody perfekcyjnie oraz dała możliwość młodym adeptom pływania wystartować na w pełni profesjonalnie przygotowanej arenie sportowej. Wielu zawodników po raz pierwszy w życiu miała okazję wziąć udział w zawodach z elektronicznym pomiarem czasu, tablicą na której na bieżąco pokazywały się wyniki i międzyczasy oraz parametrami pływalni o międzynarodowych standardach. Duży wkład w tam godne pochwały zorganizowanie zawodów miał też Małopolski Okręgowy Związek Pływacki. W zawodach tych rywalizowali z sobą pływacy w wieku 11,12 i 13lat. Była to już ostatnia szansa w tym sezonie, aby poprawić swój ranking w klasyfikacji punktowej tego cyklu, toteż mobilizacja młodych zawodników była pełna.

Podczas tych zawodów padło kilka wartościowych wyników, a szczególnie na uwagę zasługuje wynik Oskara Cempela z SMS Galicji Kraków, który w kategorii 13latków na dystansie 100m stylem dowolnym „złamał” granicę jednej minuty, uzyskując czas 59.37 . Na dystansie 400m stylem zmiennym w tej samej kategorii wiekowej Mikołaj Kępa w MMKS Kędzierzyn Koźle uzyskał czas 4:58.50 i znacznie wyprzedził resztę stawki. W kategorii 12latek na dystansie 100m stylem dowolnym Natalia Węgrzyn z Aquarius Myślenice uzyskała wynik 1:03.91 czym prawie zrównała się czasem ze zwyciężczynią kategorii o rok starszej. Dobrze popłynęła też dystans 400m stylem dowolnym, w którym triumfowała z czasem 5:09.82 . Dobry czas uzyskała też Angelika Rogowska z SMS Galicji Kraków, która na 200m stylem grzbietowym wśród dziewczynek 13letnich, uzyskała rezultat 2:33.24 . Dobry czas uzyskała też Dominika Adamiec z Unii Oświęcim, która wygrała rywalizację na dystansie 100m stylem motylkowym w kategorii wiekowej 13latków, uzyskując wynik 1:10.37 . Swoje starty wygrywali również Klaudia Julia Leszczyńska (Fala Myślenice) i Norbert Barczyk (SMS Galicja Kraków), notując bardzo dobre rezultaty w każdym z nich. W wyścigach sztafetowych 4x50m stylem dowolnym prym wiedli zawodnicy SMS Galicji Kraków, a wśród dziewcząt Unia Oświęcim, SMS Galicja Kraków i Jordan Kraków. Na dystansie 4x50m stylem zmiennym zarówno u dziewcząt jak u chłopców triumfowały drużyny Unii Oświęcim, Pływaka Bochnia i SMS Galicji Kraków.

W klasyfikacji generalnej najbardziej wszechstronnymi i najlepszymi pływakami okazali się:

Zawodnicy:

11lat – ex aequo Adam Majda – Kmita Zabierzów i Antoni Wójcik – STP Nowy Sącz

12lat – Norbert Barczyk – SMS Galicja Kraków

13lat – Mikołaj Kępa – MMKS Kędzierzyn Koźle

W punktacji drużynowej zdecydowanie zwyciężył team SMS Galicja Kraków z łączną liczbą 2981pkt, przed Ósemką Oświęcim (1255pkt) i Unią Oświęcim (915pkt).