„Pływaj z Nami na Koronie III – FINAŁ”

13.10.2012 odbyła się III i ostatnia w tym roku runda zawodów z cyklu „Pływaj z Nami na Koronie”. Klub reprezentowali zawodnicy z klasy 4 – rocznik 2002, klasy 5 – rocznik 2001, klasy 1 gim – rocznik 1999.

– Dla zawodników z klasy 4 ( trenerka Ilona Szwed) były to pierwsze zawody w rozpoczynającej się karierze pływackiej. Młodzi adepci Naszego Klubu dzielnie walczyli i dobrze zaliczyli swój pierwszy pływacki sprawdzian. Warto podkreślić ich zaangażowanie i rzetelne wykonywanie założeń technicznych, czego dowodem był fakt, iż ani jedna osoba nie została zdyskwalifikowana za błąd techniczny, co bardzo często zdarza się na pierwszych zawodach.

– Zawodnicy klasy 5 ( trener Marcin Skorupa)

Jak na drugie zawody w tym sezonie, całkiem udany start. Zawodnicy z klasy 5 wywalczyli w sumie 6 medali. Na podium stawali:

1 MIEJSCE-ZŁOTY MEDAL: Janusz Ewa – 100 dowolny; Mucha Karolina – 50 motylkowy

3 MIEJSCE-BRĄZOWY MEDALGoraj Marcin – 100 dowolny; Batko Karol – 50 grzbietowy; Cieślar Zuzanna – 100 zmienny; Bac-Zajedel Mateusz – 50 klasyczny

– Pływacy z klasy 1 gimnazjum (trener Michał Majerski)

Zawodnicy z rocznika 1999 nie mogą mieć powodów do narzekań, po zaciętych i bardzo udanych dla gimnazjalistów startach, wywieźli z „Korony” aż 24 medale, w tym 8 złotych, 8 srebrnych, 5 brązowych oraz tytuł najlepszej zawodniczki całego cyklu zawodów. Jak łatwo zauważyć zawodnicy 1 gim zdominowali całe podium (komplet medali lub miejsca od 1-4) w konkurencjach 100 dowolny kobiet, 50 grzbietowy kobiet, 50 klasyczny kobiet i mężczyzn oraz 50 motylowy kobiet. Serdeczne Gratulacje!!! Medale zdobywali:

1 MIEJSCE-ZŁOTY MEDAL:

Żukowska Natalia – 100dow; Warjan Karolina– 50grzb; Jangrot Angelika– 50klas; Rogowska Angelika– 50mot;Sikora Adrianna– 200zm; Koziara Dominik– 50grzb; Szczepaniak Paweł– 50klas; Cempel Oskar– 50mot.

2 MIEJSCE-SREBRNY MEDAL:

Dybowska Anna– 100dow; Niemiec Adrianna– 50grzb, 50klas; Żukowska Natalia– 50mot; Warjan Karolina– 50mot; Cempel Oskar– 100dow, Piętka Marcin– 50klas; Szczepaniak Paweł– 200zm.

3 MIEJSCE-BRĄZOWY MEDAL:

Jangrot Angelika- 100dow; Dybowska Anna- 50grzb; Lesiak ALeksandra- 50grzb; Sikora Adrianna- 50 mot; Pepek Tomasz- 50klas

NAJLEPSZY ZAWODNIK ZAWODÓW: Warjan Karolina, Szczepaniak Paweł (2miejsce), Sikora Adrianna (2miejsce), Jangrot Angelika (3miejsce), Cempel Oskar (3miejsce).

opr. Michał Majerski
– GALERIA FOTOGRAFII Z ZAWODÓW (fot. Katarzyna Rogowska, Monika Dybowska)
– SZCZEGÓŁOWE WYNIKI Z ZAWODÓW