„Już Pływam II – KRAKÓW”

W dniu 17.11.2012r. na pływalni Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ul. Grochowskiej 20, odbyły się zawody pływackie z cyklu „Już Pływam Edycja II”.

Były to zawody na szczeblu wojewódzkim dla zawodników rocznika 2002 i młodszych. Wzięło w nich udział 17 klubów z Małopolski, a 238 zawodników rywalizowało w 10 konkurencjach. Duża frekwencja kibiców, którzy zasiedli na trybunach, dopingowała młodych pływaków do osiągania rekordów życiowych.

Na własnym obiekcie, na złoty medal, spisała się drużyna uczniów klasy 4c, SP 75 przy ul. Grochowskiej, którzy na co dzień pływają w klubie UKS SMS Galicja Kraków (współorganizator), który od września 2012r. rozpoczął swoją działalność przy ZSOMS w Krakowie. Wywalczyli oni 12 medali- 6 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe, zajmując tym samym pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na wyróżnienie zasługują również uczniowie SP 75 roczników 2003, 2004 i 2005 którzy również zajmowali pozycje medalowe.

Dodatkowym atutem tej edycji „Już Pływam” były certyfikaty oraz nagrody rzeczowe dla każdego uczestnika zawodów, ufundowane przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki.

Dobra organizacja sprawiła, że zawody zostały sprawnie i bezpiecznie przeprowadzone, co sprawiło, że zawody na pływalni przy ZSOMS w Krakowie, można zaliczyć do udanych.

– ZESTAWIENIE NAJLEPSZYCH WYNIKÓW

– SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

– GALERIA FOTOGRAFII Z ZAWODÓW (fot. Monika Dybowska)