Grand Prix Małopolski I – PWS – Bochnia 10.10.2015

Zaczęło się na dobre ! 10.10.2015 w Bochni odbyły się pierwsze zawody pływackie nowego sezonu, zgodnie z kalendarzem MOZP – „Grand Prix Małopolski I – Puchar Wszechstronności Stylowej”.

Sobotnia rywalizacja trwała blisko 12 godzin ! – długo…, ponieważ każdy z uczestników miał do zaliczenia starty we wszystkich pięciu konkurencjach: zawodnicy 14 lat i starsi odpowiednio 100 m stylem motylkowym, 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym i 400 m stylem zmiennym; natomiast młodsi 13-latkowie zamiast 400 m stylem zmiennym mieli do pokonania połowę krótszy dystans 200 m stylem zmiennym. O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów wielobojowych z wszystkich konkurencji. Na koniec zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy w kategoriach: 13 lat, 14-15 lat (łącznie) oraz w 16 lat i starsi. Wręczono również puchary dla najlepszych drużyn każdej z powyższych 3 kategorii wiekowych.12165954_539532626202755_442623889_n

W końcowej klasyfikacji kobiet wśród 13-latków zwyciężyła – 1 miejsce – Wiktoria Król (z 1 ag); wśród 14-15 latek tuż za podium uplasowała się Magdalena Serafin 2 ag (14 lat) – 4 miejsce. W pierwszej 10 zmieściły się jeszcze Karolina Cholewa 2 ag (14 lat) – 9 miejsce i Laura Pogorzelska 2 ag (14 lat) – 10 miejsce.

Wśród panów w kategorii zawodników 14-15 lat – 2 miejsce wywalczył Marcin Goraj 2 ag (14 lat); Norbert Barczyk 3 ag (15 lat) zajął – 4 miejsce a Jakub Majerski 3 ag (15 lat) uplasował się na 8 miejscu. W najstarszej kategorii 16 lat i starsi zabłysnął nasz 16-latek Paweł Szczepaniak, który w rywalizacji z dużo starszymi kolegami zajął 3 miejsce. Wśród najmłodszych 13-latków Jakub Pająk 1 ag zajął miejsce 6, a jego kolega Jan Augustyn 1 ag zakończył na miejscu 7.

Drużynowo ZWYCIĘŻYLIŚMY wygrywając puchary dla najlepszych zespołów w kategorii 13-lat i 14-15 lat !!!

trenerzy: 1 ag (13-latki) – Piotr Fortuński, 2 ag (14-latki) – Michał Majerski, 3 ag (15-latki) – Jerzy Pieszczyński

SERDECZNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW I TRENERÓW GRUP !!!